تحصیل

نحوه اخذ دنکلیک

دنکلیک به برگه معادل سازی مدارک اخذ شده از خارج از کشور توسط وزارت اموزش و پرورش

 

(برای دوره ابتدایی تا دبیرستان) یا سازمان اموزش عالی (برای مدرک دانشگاهی ) گفته میشود نشان دهنده این است که مدرک دریافتی افراد از مراکز آموزشی خارج از ترکیه معادل مدرک صادره در همان مقطع از سوی مدارس و دانشگاههای ترکیه است که برای ادامه تحصیل یا کار کردن در ترکیه الزامیست.

برای گرفتن دنکلیک مراحل زیر رو به ترتیب انجام دهید:

ابتدا وارد سایت www.edenklik.meb.gov.tr شوید. سپس از منوی بالا زبان سایت رو به ترکی تغییر دهید( اگر با گوشی وارد سایت میشوید از ۳ خط بالای صفحه منو رو باز کنید و زبان را تغییر دهید.) سپس گزینه ی online başvuru را انتخاب کرده فرم رو به ترتیب زیر پر کنید:

۱.ملیت

۲.پاسپورت

۳.شماره پاسپورت

۴.اسم

۵.فامیل

۶.نام پدر

۷.محل تولد

۸.تاریخ تولد

۹.ادرس اقامت

۱۰.محل اخرین مدرک

۱۱.مقطعی که هستید

۱۲.زبانی که تحصیل کرده اید

۱۳.قبلا در ترکیه تحصیل کرده اید یا خیر

۱۴.مورد دوم را انتخاب کنید

۱۵.گزینه diğer را انتخاب کنید

۱۶. شماره تلفن

۱۷.ایمیل سپس گزینه ileri را بزنید.

فرمی به شما نمایش داده میشود گزینه kapat را بزنید. در این مرحله باید مدارک را اپلود کنید در قسمت اول نوع مدرکی را که میخواهید انتخاب میکنید کادر پایین توضیحاته و پر کردن آن واجب نیست کادر سوم choose file را بزنید و مدرکی را که در قسمت اول انتخاب کردید اپلود کنید.

مدارکی که باید اپلود کنید کیملیک ، صفحه اول پاسپورت، pasaport giriş çikiş که از صفحه ای که مهر ورود به ترکیه خورده باید عکس بگیرید ، دیپلم، مدرک پیش دانشگاهی، transcript ریز نمرات سپس گزینه ileri را بزنید در این مرحله با انتخاب شهر و محل خود مرکزی را که میخواهید راندوو بگیرید رو انتخاب میکنید. دکمه سبز کنار ادرسی که انتخاب کردید را بزنید و باز هم روی گزینه ileri کلیک کنید در این مرحله ساعت و تاریخ را انتخاب کرده ileri را بزنید بعد از چک کردن اطلاعات ileri را مجددا زده و نتیجه را مشاهده کنید.